„Zapal się na niebiesko dla autyzmu”

190506 autyzm

2 kwietnia odbył się Dzień Niebieski - społeczność szkolna ubrana na niebiesko okazała solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem oraz ich rodzinami.

W ramach obchodów „Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu” nasza szkoła przyłączyła się do corocznej częstochowskiej akcji Urzędu Miasta - „Zapal się na niebiesko dla autyzmu – Częstochowa 2019”.

W klasach trzeciej, czwartej i piatej oraz na zajęciach etyki i spotkaniu Koła Wolontariatu zostały przeprowadzone zajęcia pogłębiające wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Uczniowie klas młodszych pod okiem wychowawców wykonali własnoręcznie pocztówki dla kolegi/koleżanki dotkniętego autyzmem: życzenia, przesłanie. Kartki te zostały umieszczone na gazetce szkolnej pod hasłem: „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”.