Aktualności

Ekodetektywi na Jurajskim Szlaku

190616 ekodetektywi


We wtorek 11 czerwca uczniowie klasy V a i VII b uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Młodzież realizowała ćwiczenia dotyczące szeroko rozumianej ekologii. Uczniowie klasy V badali wpływ gleby na wzrost roślin poprzez ocenę ich wyglądu oraz długości korzeni, oczyszczali wodę w procesie absorpcji oraz obserwowali pod mikroskopem organizmy, które mogą występować w wodach powierzchniowych. Ich starsi koledzy porównywali efektywność i pojemność wybranych adsorbentów w oczyszczaniu wody czy ścieków oraz analizowali odczyn gleby i oceniali jej zdolność do zatrzymywania wody (tzw. retencja).

Każdy uczestnik wyposażony został w odpowiednie  materiały dydaktyczne oraz w trakcie przerw mógł korzystać z przygotowanego poczęstunku.