Deklaracja dostępności

Drukuj

Deklaracja dostępności
Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie


Dostępność cyfrowa

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej sp29.czest.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej sp29.czest.pl

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa sp29.czest.pl jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

Strona internetowa sp29.czest.pl została zaprojektowana w sposób umożliwiający dostępność dla jak najszerszej grupy odbiorców (w tym dla osób niepełnosprawnych), niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.

Zgodność ze standardami

Strona zgodna jest z następującymi rozwiązaniami:

Kompatybilność

Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych.

Design strony jest w pełni responsywny, co oznacza, że jej wygląd dopasowuje się do rozmiaru ekranu danego urządzenia i jest w pełni czytelna zarówno na komputerze, tablecie czy smartfonie.

Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury (z wyłączeniami), jak i myszki.

Wygląd i nawigacja

Dogodny rozmiar czcionki można wybrać używając ogólnodostępnego skrótu Ctrl+scroll myszki lub z użyciem menu przeglądarki internetowej (opcja Powiększ)

Aby szybko znaleźć najważniejsze treści, użytkownicy mogą skorzystać z głównego menu, mapy strony lub wbudowanej wyszukiwarki.

Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Więcej na temat standardu WCAG 2.0 stosowanego na stronie placówki, dobrych praktykach oraz regulacjach prawnych otwiera się w nowej karcie.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 343 627 148. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

Żądanie musi zawierać:

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno ono nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

W przypadku niedotrzymania tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

 

Dostępność architektoniczna

 

Raport GUS - dostępność