Biblioteka

Biblioteka mieści się na piętrze naszej szkoły. Zajmuje niewielki lokal, w którym umieszczony jest księgozbiór lektur z nowego i starego kanonu. Jest też dział beletrystyki dla dzieci i młodzieży. Są to m.in. bajki i wierszyki dla młodszych czytelników oraz książki podróżnicze i przygodowe dla uczniów klas starszych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest też regał z książkami popularnonaukowymi, z których uczniowie chętnie korzystają na miejscu - w małej czytelni. Słowniki, leksykony, encyklopedie, atlasy, albumy, które należą do księgozbioru podręcznego, służą zarówno uczniom jak i nauczycielom.

W bibliotece funkcjonuje też Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) składające się z 4 komputerów oraz urządzenia wielofunkcyjnego. Użytkownicy pod opieką nauczyciela bibliotekarza mają dostęp do Internetu oraz pakietów multimedialnych (Atlas Świata, słowniki językowe oraz Powszechna Encyklopedia). Corocznie organizowany jest szkolny konkurs plastyczno-czytelniczy dla klas pierwszych pt: „Ilustracja do mojej ulubionej książeczki”.

Biblioteka szkolna jest miejscem przyjaznym dzieciom. Możesz w niej:

• wybierać i wypożyczać książki,
  • czytać,
  • mieć spokój,
  • przeglądać ciekawe książki.

W bibliotece:

• chętnie Cię widzimy,
  • nie stawiamy stopni,
  • do niczego nie zmuszamy.

Godziny pracy biblioteki

mgr Anna Klecha – szkoła podstawowa klasy VII-VIII i klasy III gimnazjalne