Biblioteka

W naszej szkole funkcjonują dwie biblioteki. Jedna – pod opieką p. Aleksandry Nocoń – przeznaczona jest dla uczniów klas I-V, zaś druga – prowadzona przez p. Annę Klechę - Suchanek – dla uczniów klas VI – VIII oraz gimnazjum. Podział ma charakter formalny, w rzeczywistości wszyscy uczniowie, niezależnie od wieku, są mile widziani w obu bibliotekach.

Biblioteka jest azylem dla uczniów spragnionych ciszy, spokoju oraz dobrej literatury. Na półkach znajdują się bowiem prawdziwe perełki. Fantastyka, książki przygodowe, podróżnicze, popularnonaukowe, reportaże – każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście nie brakuje też lektur, atlasów, słowników, kompendiów, leksykonów i wszelkich wydawnictw, które ułatwiają uczniom edukację. Zbiory są powiększane w miarę możliwości finansowych szkoły, wiele pozycji pozyskiwanych jest także od darczyńców.

Biblioteka jest organizatorem wielu konkursów szkolnych oraz inicjatorem przeróżnych akcji.  W każdym roku zaskakujemy czytelników nowymi inicjatywami, ale są też punkty stałe naszej działalności: obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, organizacja „Konkursu pięknego czytania” oraz „Konkursu wiedzy o kulturze”, udział w Paradzie Postaci Literackich oraz  obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Szkolnych. Przez cały rok trwa akcja „Podaruj książkę bibliotece” - uczniowie wzbogacają zbiory biblioteczne, w zamian otrzymują pozytywne uwagi.

Ważnym składnikiem życia bibliotecznego jest przyjazna atmosfera. Uczniowie są witani uśmiechem, nikt ich nie pyta i „nie ściga” za nieodrobione prace domowe. Można oddać się przyjemności szperania wśród książek
i wyszukiwania tej jedynej wartej przeczytania.

Biblioteka zaprasza – warto zaglądać!

Godziny pracy biblioteki

mgr Anna Klecha – szkoła podstawowa klasy VII-VIII i klasy III gimnazjalne